Aliejiniai mišiniai
 • Kvapų poveikis žmogaus emocinei pusiausvyrai atstatyti arba atitinkamai nuotaikai ir reikalingam nusiteikimui sukurti yra taikomas labai seniai. Malonūs kvapai ramina, atpalaiduoja, pakelia nuotaiką. Aromaterapijos žinovas Gabrielis Mojay‘us sako, kad įvairūs kvapai skatina psichologinę, fizinę ir dvasinę gerovę.

  Tikriausiai esate pastebėję, kad pasivaikščiojus pušyne, rožių ar levandų lauke, įkvėpus jūros kvapo, savijauta pastebimai pagerėja.
  Bet kartais, kai norisi atsipalaiduoti čia ir dabar, nėra galimybės pabėgti į gamtą. Tad į pagalbą skuba eteriniai aliejai.

  Eteriniai aliejai - tai koncentruotos augalų esencijos, gaunamos iš įvairių augalų dalių (žiedų, lapų, vaisių žievelių, žievės bei medienos)dažniausiai distiliacijos būdu.
  Daugelis eterinių aliejų stiprina imuninę sistemą, stabdo mikrobų ir grybelių dauginimąsi, ramina ir padeda atsipalaiduoti, stimuliuoja ir suteikia energijos, mažina nuovargį, stresą, nervinę įtampą, depresiją, gerina nuotaiką.

  Eteriniai aliejai yra vartojami daugybe skirtingų būdų – voniose ir pirtyse, masažams ir kompresams, įvyniojimams ir inhaliacijoms. Su jais galima pasidaryti aromaterapines druskas, dezinfekcines priemones, namų purškiklius, naudoti kosmetikos gaminiuose, buityje. Grynų eterinių aliejų negalima tepti ant odos. Būtina skiesti.

  Bene veiksmingiausias būdas pasiekti norimus rezultatus – masažuoti kūną su eteriniu aliejumi.
  Darant masažą su eteriniais aliejais jie labai greitai ir giliai įsiskverbia į odos gilesnių audinių ląsteles, patenka į kraujo apytaką. Patekę į odą eteriniai aliejai veikia dezinfekuojančiai, regeneruoja, gydo, subanalsuoja natūralias funkcijas, detoksikuoja ir valo nuo šlakų. Kvapnus aliejus padeda nuvargusiam kūnui atgauti jėgas.

  Įkvepiant eteriniai aliejai smegenyse akimirksniu sužadina biocheminius procesus, kurie reguliuoja mūsų emocijas ir savijautą. Be to kvapai ir uoslė yra susieti su žmogaus atmintimi, kvapas gali sužadinti seniai pamirštus prisiminimus ir su jais susijusius jausmus.

  Saulėtų ir kvapnių dienų!